Má solární energie využití v běžné domácnosti?

Novinky, PR, BMW news..
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 97
Registrován: pát 05. lis 2010 16:20:39
Kontaktovat uživatele:

Má solární energie využití v běžné domácnosti?

Příspěvek od admin »

Solární panely jsou stále populárnějším způsobem, jak vyrábět čistou a obnovitelnou energii ze slunce a snižovat účty za elektřinu. Používají se k napájení domácností, podniků i celých komunit.

K výrobě elektrické energie využívají solární panely energii slunečního svitu. Skládají se z fotovoltaických článků, které jsou vyrobeny z křemíku, a když sluneční světlo dopadne na tento článek fotonové paprsky vylovili, vyvolají pohyb elektronů v křemíku, čímž dojde k vytvoření proudu.Při vytváření elektřiny nevznikají žádné emise ani hluk, jedná se proto o velmi ekologický a čistý zdroj energie. Fotovoltaické panely se umisťují na střechu nebo do míst, kde je jen minimální zastínění a nic nebrání dopadu slunečního svitu. Kvůli geografickému umístění a střídání ročních období u nás objem a délka slunečního záření kolísají. Je proto vhodné panely umisťovat směrem na jih, jihovýchod nebo jihozápad, kde je slunečního svitu nejvíce během dne.

Když sluneční světlo dopadne na panel, vytvoří se stejnosměrný proud, který běžně v domácnosti nemůžeme využívat. Instalují se proto solární měniče, které se starají o převedení na střídavý proud. Ten již je vhodný pro napájení běžných domácích spotřebičů, osvícení i ohřev vody. Elektřinu, kterou vyrobíme pomocí solárních panelů, tak můžeme využívat ve své domácnosti a sledovat díky ní televizi, vyprat prádlonebo si posvítit na domácí úkoly dětí. Nespotřebovanou elektřinu uchováme v solárních bateriích, kde se akumuluje a můžeme ji využít později v době, kdy slunce nesvítí.

Počáteční investice do fotovoltaiky je vyšší, ale díky každoroční úspoře energií se do několika let vrátí. Můžeme také využívat státní dotace, a tedy ještě více ušetřit. Solární energie nám zajistí částečnou soběstačnost a nižší objem nakupované elektřiny od dodavatele, což také ušetří naše výdaje na elektrickou energii.
FTV-BWM.jpg

Odpovědět