Jak zrušit povinné ručení?

Novinky, PR, BMW news..
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 97
Registrován: pát 05. lis 2010 16:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak zrušit povinné ručení?

Příspěvek od admin »

Zrušit pojistnou smlouvu není tak jednoduché. Pojďme se podívat jak zrušit povinné ručení.

Zrušit lze ke konci pojistného období
Nejpozději šest týdnů před uplynutím pojistného období máte možnost vaší pojišťovně zaslat výpověď. Příkladově pokud jste podepsali smlouvu k 15.5.2021, a chcete v roce 2022 smlouvu ukončit, tak výpověď musíte zaslat nejpozději 2.4.2022. Vaše smlouva bude ukončena ke dni 15.5.2022. Nezapomeňte si sjednat nové povinné ručení.

Zrušit lze smlouvu i bez udání důvodů a to do 2 měsíců
Novou pojistnou smlouvu lze do dvou měsíců ukončit a to bez udání důvodů. Pojistná smlouva je ukončena za osm dní po doručení Vaší výpovědi.

Změna vlastníka vozidla
V případě prodeje vozidla nebo změny vlastníka stačí pojišťovně doložit kupní smlouvu nebo kopii velkého technického průkazu, kde bude zřejmá změna vlastníka vozidla. Pojistná smlouva zanikne ihned jak je tato změna doložena.

Zrušení smlouvy při dočasném vyřazení vozidla z evidence
Dočasné vyřazen vozidla z evidence u příslušného úřadu je důvodem pro okamžité ukončení smlouvy o povinném ručení. Toto ukončení nastane při doložení velkého technického průkazu, kde je vyřazení zaznamenáno.

Odcizení vozidla
Policejním protokolem lze doložit odcizení vozidla, které je důvodem pro okamžité ukončení pojistné smlouvy.

Pojistná událost otevírá možnost zrušení smlouvy
Pojistná událost na základě které je pojišťovna povinná plnit, je důvodem pro odstoupení od smlouvy. Do tří měsíců od oznámení vzniku pojistné události lze smlouvu vypovědět. Výpovědní lhůta běží od doby doručení pojišťovně a trvá 1 měsíc.

Jako vždy dohoda
Zákon vždy umožňuje se dohodnout. I s pojišťovnou je možné udělat dohodu o ukončení pojistné smlouvy. Dohoda nemusí vycházet z žádného reálného důvodu, ale musí s ní souhlasit obě zapojené strany tzn. Pojištěný a pojišťovna.
BMW_bour.jpg
BMW_bour.jpg (95.68 KiB) Zobrazeno 7346 x

Odpovědět