Jak poznat kovaná alu kola

Novinky, PR, BMW news..
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 97
Registrován: pát 05. lis 2010 16:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat kovaná alu kola

Příspěvek od admin »

Někteří motoristé zastávají názor, že kola dělají auto. Ale jaká? Víte, jak poznat kovaná alu kola a o co se vlastně jedná?


Co jsou kovaná alu kola

Kovaná alu kola se vyrábějí z lehkých slitin. V tom se nijak neliší od litých kol. Rozdíl tkví hlavně v technice výroby. Ta probíhá lisováním za tepla, za vysoké teploty a silného tlaku.

Tento typ se vyrábí tzv. zápustkovým kováním. Materiál se nejprve hydraulickým kováním naková do speciální formy. Poté se vytvaruje a zpracuje do finální podoby. Takto vytvořený díl je mimořádně stabilní, neboť je vyroben z jediného kusu slitiny.

Jde o metodu, která umožňuje vyrobit kola pevná, ale současně velmi lehká. Právě odolnost a lehkost patří společně s atraktivním designem k nejvýraznějším přednostem tohoto typu kol. Nízká hmotnost je to, co mají zároveň kovaná kola společného s ostatními druhy alu kol.

Je však nutné mít na paměti, že trvanlivost a odolnost je přímo úměrná použitým materiálům, tedy struktuře slitiny. Proto je na místě se vyhnout alu kolům, která pocházejí z neznámého a neprověřeného zdroje.


Proč si nepořizovat levná alu kola

Protože je výrobní technologie poměrně komplikovaná, nutně se to odráží na pořizovací ceně. Kovaná alu kola jsou velmi drahou volbou. Cena bývá nižší několikanásobně, proto jsou tato kola skutečnou výsadou motoristů, kteří nemusejí příliš hledět na finance.

Pokud však nechceme riskovat deformaci nebo dokonce rozlomení disku, jednoznačně bychom se měli spolehnout na kvalitní produkty známých značek. A to i za cenu toho, že nás čeká právě vyšší finanční investice.

Pozor, na disku by neměla chybět homologační značka. Obvykle bývá značena jako KBA, případně ABE. Deklaruje, že konkrétní disky byly testovány a jsou zcela bezpečné. Neznačené disky nejenže mohou mít velmi krátkou životnost, ale především by se vám jejich použití mohlo u dopravní nehody silně vymstít. Vážně tak ohrožujete dokonce i své zdraví.
Přílohy
Kovaná kola Vissol 1.jpg

Odpovědět