Jak baterii udržet při životě co nejdéle

Novinky, PR, BMW news..
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 97
Registrován: pát 05. lis 2010 16:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak baterii udržet při životě co nejdéle

Příspěvek od admin »

Životnost baterie bývá udávána v počtu nabíjecích cyklů. To znamená, kolikrát je možné baterii úplně nabít a vybít, než dojde k významnému úbytku kapacity. Při určování tohoto čísla vychází výrobci z kancelářského či domácího použití za příznivých podmínek.

Výrobci udávají záruku na baterie 2 roky, nebo u lepších typů ji prodlužují na 3 roky. Počet nabíjecích cyklů uvádějí nejméně 1000x. Baterie sice vydrží mnohonásobně déle, ale její kapacita se postupně snižuje a tím se zkracuje provozní dobu mobilu, notebooku a nebo startovací proud automobilu. Za několik dalších let to může už být jen několik desítek minut místo původních několika hodin.

Baterie má omezenou životnost, ale záleží jen na vás, zda bude sloužit dlouho nebo jen krátce. Správným používáním a skladováním můžete její životnost výrazně prodloužit.

* Nepřehřívejte notebook. Nenechávejte jej v blízkosti topení či na slunci. Při práci mu zajistěte přístup vzduchu do ventilátoru.

* Baterii neprospívají ani nízké teploty pouhých pár stupňů nad nulou.

* Nepřebíjejte ani naplno nevybíjejte. Životnosti baterie do notebooku nesvědčí extrémy jako je neustálé připojení notebooku do zásuvky, stejně jako neustálé vybíjení do nulové kapacity.

* Čas od času notebook úplně vypněte včetně režimu standby (režim spánku neboli hibernace) a nechte baterii zregenerovat aspoň přes noc, lépe několik dní. Za tento odpočinek se vám odmění uchováním své kapacity ceo nejdéle.

* Notebooku a tím pádem i baterii nesvědčí špína, lidský pot, prach nebo dokonce znečištění blátem či jiným přírodním odpadem. Nechejte ho tedy aspoň jednou za rok vyčistit v profesionálním servisu.

* Dočasně odložený notebook ani samostatnou baterii neskladujte v horkém nebo studeném prostředí. Škodí mu také vlhkost a otřesy.
9281-215.jpg

Odpovědět