elektrika

1975 - ....

Moderátor: jirka404

hanzo01
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13. srp 2011 15:11:53

elektrika

Příspěvek od hanzo01 »

zdravim kto by mi vedel poradit v elektrickej casti E36ky?vyhadzuje mi stale poistku 44

Jedla
Příspěvky: 35
Registrován: pon 08. srp 2011 12:45:52

elektrika

Příspěvek od Jedla »

Najit co je pojistka 44 (co to jisti) a pak jit po kabelu, nejspis nekde spravne neizoluje a tvori se tam skrat. Elektrikarska izolacka to muze spravit, horsi to bude najit. Nic lepsiho me nenapada.

Vlada
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. led 2012 21:41:36

elektrika

Příspěvek od Vlada »

Zdravim jsem mam Bmw e36 316i z roku 1992.Mam velky problem s tim ze se me sami zapnou vystrazny svetla vubec newim co s tim mam delat,vsechno jsem prolezl a nic a jeste ze kdyz vypnu uplne klicek ze zapalovani tak me nezhasne ukazatel kilometru,nevypne se me radio a ani panel kde je teplota a cas,vypbiji to baterku a taky na to nemuzu prijit,nesetkal jste se s tim nekdo,prosim poradte diky

myšák
Příspěvky: 9
Registrován: ned 22. led 2012 18:35:11

elektrika

Příspěvek od myšák »

tak tohle sliším poprvé je to záhada sám jsem zvědav jak ti to dopadne



Vlada píše:Zdravim jsem mam Bmw e36 316i z roku 1992.Mam velky problem s tim ze se me sami zapnou vystrazny svetla vubec newim co s tim mam delat,vsechno jsem prolezl a nic a jeste ze kdyz vypnu uplne klicek ze zapalovani tak me nezhasne ukazatel kilometru,nevypne se me radio a ani panel kde je teplota a cas,vypbiji to baterku a taky na to nemuzu prijit,nesetkal jste se s tim nekdo,prosim poradte diky

Jedla
Příspěvky: 35
Registrován: pon 08. srp 2011 12:45:52

elektrika

Příspěvek od Jedla »

Jednou se mi stalo, ze jsem vytahnul klicek a zamknul. Zustala svitit palubovka jako kdyby byl nastartovany motor. Ale auto zamcene. Tak jsem otevrel, nastartoval, znovu vypnul a od te doby okay. Je to uz rok.

myšák
Příspěvky: 9
Registrován: ned 22. led 2012 18:35:11

elektrika

Příspěvek od myšák »

takže ted už všechno funguje jak má??? takže nejspíš nějak zakravila řídící jednotka?

Uživatelský avatar
MuRRaN
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30. led 2012 14:53:01

elektrika

Příspěvek od MuRRaN »

Zdrawim,mám bmw 325i e36 rok 92.Nejde mi nastartovat...Točí,ale nevede benzin.Myslel jsem,že je to čerpadlem,koupil jsem tedy nový,ale ukázalo se že to tím není,čerpadlo stále nejede.Tak si myslím,že to je v elektrice,třeba relé....Přeměřil jsem proud v kabelech které vedou do čerpadla,ale proud nevede do všech 4 kontaktů,ale jen do 2.Má to vliv?.....Máte někdo zkušenosti??Díky předem.

Jedla
Příspěvky: 35
Registrován: pon 08. srp 2011 12:45:52

elektrika

Příspěvek od Jedla »

Zkus nejdriv vsechny pojistky, mas to na celou sobotu dopoledne :)

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

elektrika

Příspěvek od jirka404 »

Stále mě udivuje, že závadu řešíte hned výměnou za nový díl aniž by jste zjistili skutečnou závadu ;) . To je přece vyhazování. Nejdřív si zkusím "nakrátko" jestli mě dává čerpadlo a potom jdu pro nové :) . Do dvou drátů jde proud stále a při startování se teprve propojí ten třetí (čtvrtý je zem). Pokud mě do toho třetího nejde proud podívám se na spínací relé (zase spíná jen při otočení klíčkem na start) a potom jdu teprve pro novou pumpu :) . Důležité - proud do pumpy jde jen, když se startuje a roztočí se motor !!!!! Možná zbytečná poznámka, ale již jsem se setkal s tím, že se lidi diví proč mu nejde pumpa, když má zapnutý klíček :) .

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

elektrika

Příspěvek od jirka404 »

hanzo01 píše:zdravim kto by mi vedel poradit v elektrickej casti E36ky?vyhadzuje mi stale poistku 44
Pojistka 44 - ostřikovače, stěrače, světlo přihrádky spolujezdce, audio, popř. alarm

Odpovědět