8 speed automatická převodovka

1972 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
Hics
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. črc 2017 17:24:12

8 speed automatická převodovka

Příspěvek od Hics »

Zdravím - jak vidno - jsem tu nový a to pro to, že jsem relativně čerstvým majitelem 530D GT (F07 -rv. 2011). Sice to sem uplně nepatří, ale pro GT tu kategorie neni a nejblíže to pařtí sem a stejnou převodovku mají i standardní 530D. Vezmu to kapku oklikou - přiznám se - je to moje první Báwo a první automat. Báwo sem ani moc nechtěl a automat už vůbec ne, ale stalo se a zjišťuju že to byla šťastná volba... Nicméně - moje zkušenosti s atomatem jsou v podstatě nulové a aktuálně mohu snad jen říci, že bych (byť bych se snažil sebelépe) nebyl schopen řadit lépe, než ona 8st převodoavka a logika, která ji ovládá. A k meritu věci - krom plného automatu je tam i manuál a je tam i neutrál. Byl sem zvyklej z kopců "plachtit" a (nesmějte se mi :-) )fakt nevím, zda se k tomuto účelu dá použít i neutrál na na autom. převodovce. čili typicky - jedu z táhlého kopce, motor je na lehoulince v záběru, ale nemusel by být - navolim neutrál - auto se veze, kopec skončí, navolim D a jede se dál v režii autom. převodovky. Generálně se tedy ptám pro to, že mechanizmus řazení a vystavování spojky, elektronická regulace a kontrola jsou mi utajeny a nechci se srát do ničeho, co nejde, nebo je to píčovina, nebo to jde, ale časem se tim něco dokurví...
Díky za případné postřehy

Odpovědět