Dodatečná výbava 318d E91

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
martinlos
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12. kvě 2012 15:49:25

Dodatečná výbava 318d E91

Příspěvek od martinlos »

Zdravim,
měl bych tři dotazy ohledně doplnění výbavy 318d E91 r.v. 7/2008:
1) vyhřívání předních sedaček
2) úprava rádia
3) dodělání PDC (parkovací asistent)
Prosím o radu, jestli je možné a finančně únosné zmíněnou výbavu doplnit, případně co je nutné dokoupit.


1) Jedná se mi o dodělání vyhřívání předních sedaček. Nevím, jestli má auto v sedačkách již udělané vyhřívání, ale z podlahy vedou do sedačky nějaké dráty. Sedadla jsou mechanicky stavitelná. Předpokládám, že ty kabely co tam vedou budou čidla zatížení sedačky, ale nevím, jestli to nejsou již dráty pro vyhřívání. Bylo by nutné pouze doplnit tlačítka ovládání vyhřívání na ovládací panel, nebo myslíte, že to tak jednoduché nebude. Nevím jak zjistit, jestli je vyhřívání v sedačkách od výroby, ale pouze není zapojené?

2) Ve voze je NAVI + radio Business. Navi má již mapové podložení. Ale jde mi o to, že rádio má pouze jeden slot na cd a navigace vyžaduje vložené DVD, proto mi nejde zároveň sledovat mapu a poslouchat CD, nebo mp3. Je lepší řešení CD changer, nebo je možné nějakým způsobem připojit k rádiu USB slot? Vyřeší můj problém pouze změna samotného rádia na proffessional s ponecháním všeho ostatního?

3) Rád bych dodělal PDC, buď jen zadní senzory, nebo oboje. Je lepší řešení koupit obyčejné pípací senzory, nebo není tak náročné spojit nové PDC s iDrive, aby zobrazoval překážky na displeji?

Díky za rady
Martin

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

Dodatečná výbava 318d E91

Příspěvek od jirka404 »

Odpovím ti stručně, pokud budeš mít nadále zájem popíši to podrobněji :) .

1. musíš mít v sedačkách vyhřívací kabely (ty tam nejsou) - ty dráty pod sedadlem co tam vedou jsou k el. ovládání sedaček (nevím kolik tam máš štekrů, je možné, že ve svazku je i ten na vyhřívání)
2. k radiu USB dodatečně nenamontuješ, takže buďto výměna celého radia, nebo changer
3. k PDC i obyčejnému pípáku musíš navést instalaci
Každopádně je to dost velká investice a zvaž, jestli se ti to vyplatí.

Odpovědět