Problém z předním oknem kupé

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
Uživatelský avatar
netkili
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05. bře 2011 9:00:30

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od netkili »

Zdravím, mám probléb s předním oknem na E36 kupé. Prostě se mi to seklo,když chci otevřít dveře tak to nechce sjet dolů a drží to v gumách. Motorek na stahovačce jen cvaká. Něco se mi tam asi seklo nebo co. A to všechno zničeho nic. :-)).Nemáte stím někdo skušenosti.Díky

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od jirka404 »

Zřejmě se ti sekl koncový spinač. Další možnost, že ti praskla plastová kostka vedení v liště a vzpříčily se nůžky . Jediná možnost - rozebrat a zkontrolovat. Nebude to nic vážného.
Na horním obrázku pod č.2 je vodící kostka. Na spodním pod č.15 je koncový spinač, který stahuje okno z gumy při stisknutí kliky.
Přílohy
nužky.png
nužky.png (15.12 KiB) Zobrazeno 7769 x
zámek.png
zámek.png (6.55 KiB) Zobrazeno 7769 x

Uživatelský avatar
netkili
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05. bře 2011 9:00:30

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od netkili »

ahoj a kde najdu ten koncovy spínač.Jinak děkuji za rady

Uživatelský avatar
netkili
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05. bře 2011 9:00:30

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od netkili »

tak koncový spínač to není a ani ty plastové kostky to nejsou.A pořád to dělá a dělá už si stím nevým rady.Pomoooc !!!!!!!

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od jirka404 »

Tak vem to postupně : zvedneš kliku - její mechanizmus dá impuls do koncového spínače - ten zase do motorku a ten ti cukne se sklem dolů. Odmontuj čalounění a otestuj jestli jde všude elektrika a potom to zkus "ručně" , při otevřených dveřích otoč západkou zámku (jako když zavíráš a otvíráš dveře) a sleduj, co ti dělá koncák a mechanizmus kliky . Pokud ti funguje vše jak má může být závada v motorku, ale pokud ti normálně jede stahování není to moc pravděpodobné. Stačí ti k tomu zkoušečka a oči :) . Odkud jsi ?

Premdax
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. dub 2012 21:11:40

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od Premdax »

A nemůže Ti to dělat kontakt na b sloupku? Je schovaný za západkou zámku. Pokud ho zmáčkneš a máš otevřené dveře, tak by sklo mělo povyskočit nahoru a jakmile ho pustíš, tak by mělo zase sjet dolů. Ale záleží jaký rok výroby máš.

Uživatelský avatar
netkili
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05. bře 2011 9:00:30

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od netkili »

Zdarec chlapy, tak dneska jsem to rozdelal a prošl jsem to postupně a nakonec jsem skončil u zlomeného držáku na plastové kostce ve které je nacvaklý čep mechanismu stahování. Ten se při dovření okna v kostce spříčil a sekl celé okno.Jinak přesně jak jsi psal. Ještě jednou děkuji za vaše rady.

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od jirka404 »

No vidíš, nic vážného, jen se stačí pořádně koukat :D . Předpokládám, že povolil svár, který drží ten kulový čep na liště.

Uživatelský avatar
netkili
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05. bře 2011 9:00:30

Problém z předním oknem kupé

Příspěvek od netkili »

presně tak, praskla mi ta plastova kostka :lol:

Odpovědět