E36 320i Nejde natočit !

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
Havran4
Příspěvky: 6
Registrován: sob 21. led 2012 23:17:24

E36 320i Nejde natočit !

Příspěvek od Havran4 »

Zdravím, mám problém se svým mazlem, nedávno mi provrtali nádrž a ´´vyjezdil´´ jsem nádrž do sucha KOMPLET. Obvolal jsem pár známých, ale každý měl jiný názor a jiné řešení problému. Problematika spočívá v tom, že čerpadlo hučí, ale nemůžu dostat benzín do vstřikovacího čerpadla, podle mého názoru, protože když motorem točím tak mazel škytá sem tam už jakoby chtěl naskočit ale zase zdechne a ani nejde cítit z výfuku alespoň pokus o vůni spáleného benzínu. Tímto vás prosím o radu kde najdu přívod paliva z nádrže do vstřik čerpadla, abych mohl tuto hadičku sundat a nějakým způsobem do ní dostat benzín. Radili mi sundat tuto hadičku, nalít do ní přes trychtýřek benzín a pak nechat čerpaDLO BĚŽET TAK DLOUHO až se bude tlačit benzín. Myslím že v tomto bude zakopaný pes, nějaké jiné názory čí typy?

Předem díky Havran !!

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

E36 320i Nejde natočit !

Příspěvek od jirka404 »

Žádnou hadičku nehledej :D . Čerpadlo je ponořeno přímo v nádrži a odtamtud si i nasává a posílá do vedení. Tvůj problém spíš spočívá v tom, že ti nějaká šupina zacpala sací otvor se sítkem. Vymontuj čerpadlo z nádrže a vyčisti ho. Zavzdušňovat čerpadlo jako pumpu na zahradě .........? ;)

Takto to vypadá.
pumpa.png
pumpa.png (9.35 KiB) Zobrazeno 6003 x
Ještě na doplnění: možná, že bude třeba dát i nový filtr, protože pokud necháš nádrž vyschnout a potom doleješ benzin rozvíříš všechno "svinstvo" ze dna a potom ze začátku netáhneš benzin, ale bláto.

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

E36 320i Nejde natočit !

Příspěvek od jirka404 »

lišta.png
lišta.png (13.22 KiB) Zobrazeno 5999 x
A takto to vypadá na liště. 16 - přívod, 17 - zpátečka

Havran4
Příspěvky: 6
Registrován: sob 21. led 2012 23:17:24

Výborně !

Příspěvek od Havran4 »

Děkuji ti mockrát ! Moc jsi mi pomohl, i když jsem měl čerpadlo venku a bylo čisté jako samo nebe..Ale to vůbec nevadí, odmontuju přívod do vstřik. lišty a zkusím jestli tam mám benzín pod tlakem :)

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

E36 320i Nejde natočit !

Příspěvek od jirka404 »

Nemáš zač, od toho tady to fórum je :) . Jestli nebudeš mít benzin v liště zkus to po etapách - nejdřív vývod z čerpadla, potom za filtrem. Musím tě upozornit, že to čerpadlo nemusí tlačit i když "vrní". Proto nejdřív zkus přímo vývod z čerpadla.

Havran4
Příspěvky: 6
Registrován: sob 21. led 2012 23:17:24

VYŘEŠENO !

Příspěvek od Havran4 »

Tak po zkušenostech s ´´fichtlem´´ jsem jako moji tradiční oblíbenou opravu upřednostnil vyčištění 6, maximálně zaolejovaných zapalovacích svíček, nadčímž jsem strávil + - hodinu. Pak jsem sedl do auta a na první otočení už si mazel krásně vrněl !! TÍM CHCI JEN ŘÍCT:, že nemusí pršet, jen když kape, v překladu i když čerpadlo vrní na svorce 30 a na svorce 15 né, tak nechoďte vždy po čerpadle !!

BMW 3x HURÁÁ a ZDAR !!!

Odpovědět