Problém s Palubním pc

2006 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
tadyanonym
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. led 2012 19:05:27

Problém s Palubním pc

Příspěvek od tadyanonym »

Ahooj, zdravím vás, jsem tu novej a doufám že i tak mi pomužete


Mám BMW 118d a mam problém s palubním "PC" jde konkretne o spotrebu, jedu z kopce dam tam třeba 6-kvalt a pusím pedál plynu, a když se podívam na okamžitou spotřebu tak mi to ukaže cifru 99,9L/100km, a když zase přidám tak to klesá a čím víc přidávám tak tím menší je spotřeba schvalne jsem to zkoušel a když se rozjedu na 140km/h cca ve 3500ot tak mi to ukazuje spotřebu 2.1L/100km...

jestli by nekdo vedel co s tím je a mohl poradit kde hledat záhadu a popřípade jak ji odstranit .)


Díky Milan alias tadyanonym :)

uwe.filtr
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. lis 2012 13:45:13

Problém s Palubním pc

Příspěvek od uwe.filtr »

Mám ten problém taky, nikdo nic? Volal jsem do Stratos HK a nikdy o tom problému neslyšeli. díky

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

Problém s Palubním pc

Příspěvek od jirka404 »

Já myslím, že to je normální :D . Těch 99,9 je vlastně nulová spotřeba a po přidání plynu si to počítač zase začne přepočítávat na skutečnou spotřebu.

uwe.filtr
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. lis 2012 13:45:13

Problém s Palubním pc

Příspěvek od uwe.filtr »

ne ne ne... čím višší výkon požaduješ, tím nižší spotřebu počítač vykazuje, tzn. plyn pedál jde dolu, tak s ním i spotřeba dolu, naopak když ubíráš, spotřeba roste.

MrCaesar
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18. lis 2012 16:08:32

Problém s Palubním pc

Příspěvek od MrCaesar »

Opravdu je tam napsaná jednotka "l/km", nebo jen číslo? Jestli náhodou nemáte palubák přenutej na US jednotky, tedy míle na galon, případně nějakej obdobnej paskvil, jestli 1er umožňuje, typu kilometry na litr... ;-)

Odpovědět