320D Problém s výkonem

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Uživatelský avatar
Conscious
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 12. lis 2010 20:05:23

320D Problém s výkonem

Příspěvek od Conscious »

Jirko mám možnost koupit E36 318tds,vypadá neskutečně parádně... ALE... nikdo si neví rady s motorem. Má to automechanik a je z toho v pytli. Koupil to nepojízdný,dlouho laborovali až teda autíno jezdí ale jako kdyby mělo zataženou ruční brzdu. Prostě jede mdle,bez výkonu,zrychlení žádný... Byl jsem svědkem startování... točil dlouho dlouho,pak to černě hulilo jak stará V3S a zvuk to mělo jak malý motocykl. :? Ani to neklapalo jako diesel,prostě to bylo divný. Je to moc pěkný zachovalý auto (po FL) tak si říkám jestli do toho jít... Kdyby to byla nějaká blbost tak by se to i vyplatilo. Diagnostiku na BMW mám doma,ale nemám kloudný software,co bys doporučil? Carsoft 6.5 mi teda jako dobrý program nepřijde... :mrgreen: Možná tak na to aby ukázal jestli to jde nastartovat a běží to. :lol:
E21,jediná trojka s duší :)

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

320D Problém s výkonem

Příspěvek od jirka404 »

Já se obávám, že tohle zrovna tvoje diagnostika neukáže :) . S tím si můžeš maximálně odcvakat trysky :) . Osobně bych to viděl na čerpadlo, ale asi by to chtělo zkontrolovat i ventil recirkulace vyf. plynů, tlakové čidlo, no a je možné, že je vadná i řídící jednotka (to by měla ta tvoje diag. ukázat) ony ty jednotky DDE docela odcházely. Asi určitě by to ukázala ta diagnostika co mají v Březhradu, ale ta cena ;) . Nebo někde sehnat VCDS program.

Předpokládám, že trysky a ostatní základní úkony jste již vyzkoušeli ;) .

Uživatelský avatar
Conscious
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 12. lis 2010 20:05:23

320D Problém s výkonem

Příspěvek od Conscious »

No už v tom je 20tis jen na opravách. :? Zkoušelo se úplně všechno. Mám proto pocit že to bude nějaká totální kravina. Kdysi jsem měl E34 která mi zdechla za jízdy a prostě byla mrtvá... Týden jsem se v tom hrabal a vyzkoušel co se dalo a nakonec stačilo zahýbat kabelovým svazkem a tradaaaa... :lol: No tohle mi silně připomíná problémy s ex 405kou. Jen šlo o benzína. Startovalo to úplně stejně a nakonec to byl modul zapalování,dal jsem do toho svůj z E21 a jezdilo to jak drak. Předpokládám že tohle asi diesel nemá,no i když možný je všechno. :shock: A vlastně jsem to samý řešil u ex E36 318i kde to zase byla lambda,stačilo jí odpojit a jezdilo to jak jiný auto. :lol: Ještě dotaz mimo mísu... palivové čerpadlo z E34 525i - jde použít i na dieselovou 525ku nebo tam je jiný? :?: Kámoš má chrochťáka a zlobí ho čerpadlo a já mám jedno zánovní doma... :lol:
E21,jediná trojka s duší :)

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

320D Problém s výkonem

Příspěvek od jirka404 »

Možná by to šlo nějak upravit, ale podle čísla dílu mě to ukazuje, že čepadlo na 525i lze použit jen do benzinových motorů od 518 do 540.
No a k tomu "ropákovi" - když už jsi do toho vrazil 20 tis. tak by se možná ta diagnostika vyplatila.

Uživatelský avatar
Conscious
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 12. lis 2010 20:05:23

320D Problém s výkonem

Příspěvek od Conscious »

Hmmm... no asi jo,Březhrad je kousek... jinak čerpadlo nový,dělaný vstřiky,nový rozvody,časování... výměna čidel. Prý měnili teď čidlo a vzduch a je to lepší. Ale podrobnosti nevim.
E21,jediná trojka s duší :)

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

320D Problém s výkonem

Příspěvek od jirka404 »

Teď mě tak ještě napadlo při té tvoji zmínce o těch výměnách. Máte správně nastavené čerpadlo a časování. Vím je to blbá otázka, ale i mě se stalo, že jsem jednou přesadil rozvod o jeden čep :D a potom jsem dělal znova rozborku :D . Prostě jak se to bere s rutinou občas se šáhne vedle :D .

Odpovědět