BMW 320 CI E46

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
paconni
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. črc 2012 17:19:59

BMW 320 CI E46

Příspěvek od paconni »

Ahoj všichni,

jsem na tomto fóru začátečník a co se týče BMW, tak taky. A proto mám dotaz - chtěl bych si teď udělat radost a koupit si 320 Cabrio. Našel jsem jedno, co má tyto parametry:

320 CI
KM - 131 000km
RV - 2004
M paket
Cena - 160 tis

Moc se mě nezdá nájezd KM vs cena. Na co se hlavně dívat, abych zjistil, zda to nebyla přetočená záležitost? Zkontroluju servisku, popř zavolám do původního servisu a zkontroluju stavy km. PAk asi i nějaký nájezd za rok - zda to odpovídá.

Jaký jsou hlavní slabiny tohoto auta? Sedačky, ramena... Ještě něco?

Díky moc za odpověď.

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

BMW 320 CI E46

Příspěvek od jirka404 »

Cena se mě zdá trochu přemrštěná :) . 2004 cabrio se prodává 115 - 140 tisíc Kč. Nájezd by mohl odpovídat, vzhledem k tomu, že v zimě se s tím moc nejezdí. Zkontroluj si pedály (ošlapané), volant a šaltrpáku (oleštěné), sedadla, střechu, únik olejů, atd. Jinak by to mělo mít běžné opotřebení, jako auto 8 let staré :) . Ramen bych se neobával, spíš bych si poslechl hučení ložisek kol, diferenciálu a převodovky a stav tlumičů.

Olda H
Příspěvky: 13
Registrován: ned 12. srp 2012 10:02:21

BMW 320 CI E46

Příspěvek od Olda H »

jirka404 píše:Cena se mě zdá trochu přemrštěná :) . 2004 cabrio se prodává 115 - 140 tisíc Kč. Nájezd by mohl odpovídat, vzhledem k tomu, že v zimě se s tím moc nejezdí. Zkontroluj si pedály (ošlapané), volant a šaltrpáku (oleštěné), sedadla, střechu, únik olejů, atd. Jinak by to mělo mít běžné opotřebení, jako auto 8 let staré :) . Ramen bych se neobával, spíš bych si poslechl hučení ložisek kol, diferenciálu a převodovky a stav tlumičů.
Jako nováček na tomto fóru, ale jako několikaletý uživatel vozů BMW nemůžu s takovouto hloupou odpovědí souhlasit. Ano pravda je, že auto je třeba prohlédnout a PRÁVĚ SE ZAMĚŘIT na nápravy, silenbloky, vanos, zda někde neteče olej v řízení, převodovce, podívat se zda nebylo opravované... Zažitý hloupý mýtus "podívej se na pedály hlavici řadicí páky, volant...". Vždyť zrovna toto jsou díly které vyměníš při prodeji jako první aby někdo nepoznal jak jsou ošahané a ošlapané. Sedadla a střechu taktéž vyčistíš aby vypadala jako nová. A cena ? Nevím kde se díváš na ceny, ale udržovaný kousek v kabriu a z roku 2004 a ještě v Mpaketu za 115 až 140 tisíc nemáš šanci koupit. Leda tak bořené nebo "dobru vránu". Takže udaná cena 160 tisíc si myslím je i pod cenou (za předpokladu že to auto je v pořádku a udržované)

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

BMW 320 CI E46

Příspěvek od jirka404 »

Jako nováček na tomto fóru, ale jako několikaletý uživatel vozů BMW nemůžu s takovouto hloupou odpovědí souhlasit. Ano pravda je, že auto je třeba prohlédnout a PRÁVĚ SE ZAMĚŘIT na nápravy, silenbloky, vanos, zda někde neteče olej v řízení, převodovce, podívat se zda nebylo opravované... Zažitý hloupý mýtus "podívej se na pedály hlavici řadicí páky, volant...". Vždyť zrovna toto jsou díly které vyměníš při prodeji jako první aby někdo nepoznal jak jsou ošahané a ošlapané. Sedadla a střechu taktéž vyčistíš aby vypadala jako nová. A cena ? Nevím kde se díváš na ceny, ale udržovaný kousek v kabriu a z roku 2004 a ještě v Mpaketu za 115 až 140 tisíc nemáš šanci koupit. Leda tak bořené nebo "dobru vránu". Takže udaná cena 160 tisíc si myslím je i pod cenou (za předpokladu že to auto je v pořádku a udržované)[/quote]

Nehledě k tomu, že se vyjadřuješ ke staré věci mám několik přopomínek.
Prosil bych slušnější formu vyjadřování. Nebudeme se tu navzájem nazývat hlupáky.
Co se týká měnění dílů před prodejem - seriozní prodejce by neměl mít zájem před kupujícím cokoliv zatajovat, tudíž i měnit díly, které ukazují interiérovou opotřebovanost, takže tento "mýtus" má stále svoji platnost. Pokud něco takového kupec zjistí aniž by byl informován měl by "jít od toho".
Jinak nevím, co jsi nepochopil v mé odpovědi " únik olejů,hučení ložisek kol, diferenciálu a převodovky a stav tlumičů". Je tam obsaženo téměř vše, co by si měl kupec zkontrolovat.
Pokud vím, o M-paketu zde nebyla řeč.
K ceně se nemíním vyjadřovat.

Olda H
Příspěvky: 13
Registrován: ned 12. srp 2012 10:02:21

BMW 320 CI E46

Příspěvek od Olda H »

Neříkám Ti že jsi hlupák, jen tvrdím a trvám si na tom, že odpověď byla hloupá. Ani neříkám že prodejce je podvodník a má potřebu něco zatajovat. Jmenované věci jako jsou pedály, hlavice ručky a pod, tak jako vyčištěné sedačky, interiér a střecha jsou známky majitele a pokud chce auto dobře prodat, tak to MUSÍ udělat. Pokud auto nevyčistí a nechá ho tak jak používá, pak by zase rozumný kupec neměl kupovat, protože to svědčí o majiteli, že se k autu chová jak prase.
A na rozdíl od Tebe si nedovolím vykládat že ramen se není třeba obávat, právě naopak. Je třeba se obávat, a je to velká bolest. Vždyť rameno v M paketu (jak zmínil v dotazu) stojí jako druhovýroba nejmíň 5000,-Kč (a musíš mít štěstí pokud ho seženeš) jinak 8000,- takže jen na přední nápravě by nechal 12000,-Kč a víc
Čti pořádně, nic nepíšu že jsem nepochopil, pouze jsem zdůraznil dát si pozor na nápravy a potvrdil tečení oleje.... a popřel stupidní mýtus o sešlapaných pedálech atd...
Nechci si hrát na mudrlanta, ale jak podle sešlapaného pedálu poznáš jestli má auto najeto 150 nebo 190 tisíc, nebo jestli vyměnil díly před prodejem za kvalitní a nebo za tu nejlevnější čínu a pak se opětovná oprava prodraží. Jestli s ním jezdil jak čuně nebo se k němu choval slušně. Proto tvrdím že je to stupidní přežitek tvrdit že to poznáš podle sešlapaného pedálu a ošahané hlavice

Uživatelský avatar
Rainbow
Příspěvky: 7
Registrován: pon 13. srp 2012 13:30:11
Bydliště: Solnice

BMW 320 CI E46

Příspěvek od Rainbow »

90% jetých aut nad 100tis km je stočeno aspoň o něco .. chce to si sebou vzít dobrého mechanika, a nebrat hned první auto co uvidíš i když bude pěkné , neříkám dlouho čekat ale vybrat si z 20 aut 4 zajet se na ně podívat a rozhodnout se ;) taky jsem teď kupoval .. málem jsem koupil bouranou sračku a nakonec mám pěkné 320i vanos :)
BMW E36 320i Vanos

Odpovědět