Problém s řízením

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
CandymanE46
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. zář 2011 22:51:21

Problém s řízením

Příspěvek od CandymanE46 »

BMW E46 - 320D
Ahoj lidi, zdravím BMW nadšence, potřeboval bych radu. Nedávno jsem si nechal vyměnit silent bloky. Od té doby mi auto při přejetí jakéhokoliv menšího hrbolu skáče po silnici. Volant se vždy na chvíli rozvibruje a citím, že kola si trochu vždycky zatočí sem tam sem tam.... Na dálnici je to někdy pěkné peklo a auto fakt škube do stran. Geometrii jsem nechal zkontrolovat a byla v pořádku. Jak je možné, že to předtím nedělalo a po výměně ano? Jsou silent bloky v prdeli, nebo tím, že jsou teď vyměněné, vylezla najevo nějaká chyba, která přes staré silent bloky nebyla v řízení cítit?

Moc díky za rady.

Jedla
Příspěvky: 35
Registrován: pon 08. srp 2011 12:45:52

Problém s řízením

Příspěvek od Jedla »

Dil cislo 6, bude potreba nejspis vymenit:
Obrázek

A spolehat na to, ze nejaka dilna udela praci dobre je asi takove spolehnuti, ze milionkrat pouzite lano na bungee je porad okay ;)

lumacomevox
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20. čer 2011 21:30:11

Problém s řízením

Příspěvek od lumacomevox »

mám takx tento problém ,vyměnil jsem celé uložení přední nápravy a taky geometrie v poho .. ale myslím si že to je pneumatikamaa,protože jsou blbě ojeté. ... mám 325i E36 Coupe

Uživatelský avatar
jirka404
Moderátor
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 12. led 2012 21:01:59

Problém s řízením

Příspěvek od jirka404 »

Když vyměníš silentbloky vylezou ti všechny ostatní závady, protože se zpevní vedení nápravy. Viděl bych to na výměnu, nebo kontrolu čepů, uložení stabilizátoru atd. a samozřejmě nechat zkontrolovat oválnost pneu. No a pro jistotu kontrola převodky řízení.
Ještě takový dodatek - uvědom si, že na dálnici a vůbec na silnicích máš potenciálně nebezpečné auto, protože nikdy nevíš, když vjedeš do vyjetých kolejí kam tě to může hodit.

Jedla
Příspěvky: 35
Registrován: pon 08. srp 2011 12:45:52

Problém s řízením

Příspěvek od Jedla »

njn, tak to je pak samozrejme jiny problem kdyz mas gumy na kasi :) mmch: nechat vymenit silentbloky neznamena zarucenou spasu. Muze byt blbe namontovane, muze byt vadny kus.. toho je... a zase pokud ma auto za sebou uz nejakych par kilometru, tak je tech dilu zralych na vymenu samozrejme vic.

Odpovědět