Čiptuning 318d jako 320d

1975 - ....

Moderátor: jirka404

Odpovědět
cenek.svatos
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. zář 2011 20:43:58

Čiptuning 318d jako 320d

Příspěvek od cenek.svatos »

Zdravím všechny,
můj dotaz se týká čipování motoru u BMW E90 318d rv.2008. Dostal jsem informaci od servismena BMW, že motor tohoto modelu je naprosto shodný s motorizací 320d, jen se liší v mapování motoru. Výkon 318d je 105 kW/145 koní a výkon 320d je 130 kW/177 koní. Můžete mi někdo poradit, zda-li lze načipovat motorizaci 318d jako by to byla 320d s tím, že obvykle čip přidá kolem 26kW a 50Nm, takže by se dalo teoreticky ze 318d vymáčknout přes 200 koní. A pokud tomu tak není, byl bych rád, kdybyste mi uvedli důvody proč tomu tak je. Ale podle selskýho rozumu by to mělo jít bez problémů. Díky za informace.

Jedla
Příspěvky: 35
Registrován: pon 08. srp 2011 12:45:52

Čiptuning 318d jako 320d

Příspěvek od Jedla »

Nevim jaka je stavba obou verzi BMW, ale tipoval bych, ze blok motoru bude opravdu stejny, na necem se setrit musi a vyroba stejnych motoru s tim, ze se pouze softwarem omezi vykon je bezna praxe. VW to dela takto uz leta :) ale spis bych tipoval rozdil v soucastkach, ktere se montuji na vyssi motorizaci aby napor vydrzeli, zatimco nizsi motorizace bude mit kvalitativne odpovidajici materialy.

Ale to jsou jen takove napady, pozjistoval bych toho vic, nez bych se do toho poustel. A neni to tak tezke, staci otevrit OEM katalog (je jich par online) a porovnat si podle typu auta jednotlive dily jako kardan, prevodky atd atd. Pokud to budou stejne veci, tak bych se pak asi nebal s nejakym agresivnejsim chip tuningem. Pokud se ale budou lisit nektere veci, nechal bych to byt a pouze optimalizoval chip podle danych moznosti. To mi zase rika muj selsky rozum ;)

Odpovědět